KINAMA

25.03.2019 Pazartesi günü Muharrem Gülergin Stadında oynanan TOROSSPOR – ÇUKUROVA DEMİRSPOR U13 Lig müsabakası bittiği anda ÇUKUROVA DEMİRSPOR Yöneticisi Kamil ASLAN ve yanında getirdiği 3 şahıs tarafından Müsabaka Hakemi Emre ATEŞ’e karşı tepkilerini sporun içindeki olasılıklar makuliyetinde karşılıyoruz fakat müsabaka sonunda yapılan tehditleri, fiili müdahaleleri, kabul ve tasvip etmediğimizi bildiririz.

Amatör kümenin son haftalarına geldiğimiz şu bugünlerde, bir alt yapı müsabakası olan U13 Lig müsabaka sırasında veya sonrasında yaşanılan tatsız olaylar sporun ana temasıyla uyuşmamaktadır. U13 Ligi genç sporcuların ve genç hakemlerin yetişme liginde bile futbolun hatalar oyunu olduğunu kabul etmeyip amacı spor kültüründen çok skor kültürüne göre hareket edenler amacına ulaşamayacaktır.
Hakem camiası olarak amacımız ve uygulamalarımız her takıma eşitlik ilkesi ile hareket ederek müsabakaları yönetmektir. Fakat geldiğimiz nokta itibariyle U11 veya U13 Lig müsabakalarında da ayrı ayrı kutuplaşmaya varan ayrışmaların tartışmaları saha içine veya tribünlere de yansıdığını görmekteyiz.
Hakemlerimizi kimse yalnız hissetmesin, bizler her zaman, her sonuçta Hakemlerimizin yanındayız.
Bizler Hakem Camiası olarak; Futbol’un Oyun kuralları çerçevesinde oynanması ve sonuçlanması için her türlü eğitim ve idmanlarımızı eksiksiz tamamlayıp müsabakalara hazırlanan bireyler olarak sahalarda kabul edilebilir düzeydeki hatalarımızın mutlak suretle olduğu, bizlerin bunu bildiğini ve bunu tekrarlamamak adına mücadele ettiğimizi bilmenizi istemekle beraber Futbol’un hatalar düzeyinde bir oyun olduğunu da her kesimin kabul etmesi gerekmektedir. Bu bağlamda Hakemlerimizin olası hatalarında art niyet veya farklı bir durum içerisinde olduğunun addedilmemesini ve sahada ki sporcularınızdan farklı görülmemesini spor camiasından beklemekteyiz.
Tartışmasız bir gerçek olan ve Futbol oyununun en önemli paydaşı olan hakemlerimiz olmadan müsabakaların oynanmayacağını ve aynı şekilde sporcusuz bir müsabakanın başlamayacağını bilen aynı geminin yolcusu olarak birbirimize karşı biraz Sevgi, Saygı, Hoşgörü ve Dayanışma ile Adana Amatör Futbolu daha üst noktalara tırmanacaktır.
Bu gelişen olay sonucunda hakemimiz Sayın Emre ATEŞ’e yapılan fiili müdahaleyi TFFHGD Adana Yönetim Kurulu olarak ve Hakemlerimiz adına şiddetle kınıyor; idari ve yasal haklarımızın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini ve Hakemimiz Emre ATEŞ’e geçmiş olsun diyoruz.
Her zamanki Hakkaniyet ve Disiplinden taviz vermeden görevimizi layıkıyla yapmaya da devam edeceğimizi Adana Amatör Spor Kamuoyuna Saygı ile duyuruyoruz.

TFFHGD ADANA ŞUBE YÖNETİMİ