CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Değerli Üyelerimiz,

19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’a çıkarak büyük fedakarlıklarla başlattığı milli mücadele Türk milletinin inanç ve azmiyle başarıyla sonuçlanmış 29 Ekim 1923 tarihinde de Cumhuriyetin ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Bu güzel devleti bizlere armağan eden atalarımızın bizlerden tek isteği Cumhuriyetimizi her zaman koruyup geliştirmemizdir. Bunu yapabilmek için de çok çalışıp Türkiye Cumhuriyeti’ nin adını başarılarla andırmakla olacaktır. Bu önemli görev de gelecekte bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak olan yani bu ülkenin gerçek sahibi olan  vatan evlatlarına düşmektedir.

Türkiye Cumhuriyetini kurup bizlere armağan eden Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşlarını ve Cumhuriyetimizi korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi saygıyla anıyor Allah’tan rahmet diliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 97. yaşı kutlu olsun.

TFFHGD ADANA ŞUBE YÖNETİMİ