KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU..!!!

Süper Ligde 11, TFF 1. Ligde 13, 2. Ligde 14 ve 3. Ligde 13 haftayı geride bıraktığımız Futbol sezonumuzda görev alan Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz ve Temsilcilerimiz başta olmak üzere futbolun tüm paydaşları özveri ile görevlerini yürütürken Hakemlerimizin maalesef yine tartışmaların odak noktasına oturtulmalarını üzüntü ile izlemekteyiz.
Geçmişte olduğu gibi her maç sonu özellikle futbol kulüp yöneticilerimizin Hakem hatalarının taraflı ve kasti yapıldığına yönelik değerlendirmelerini TV kanallarında görmekteyiz.
Hiçbir Hakemimizin maçlarını yönetirken kasıtlı bir hata yapacağını kabullenmemiz mümkün değildir.
Pandemi döneminde Futbolumuzun bu sıkıntılı ortamdan çıkarılması için çaba sarf eden futbol kulüp yöneticilerimizin gayretlerini göz ardı etmemekle beraber, Hakemlerimize karşı olumsuz kasti eleştirilerin camiamızı üzdüğü ve rencide ettiği, olumlu eleştirilerin ise Futbolumuz ve Hakemlik müessesinin gelişmesi için katkı sunacağına inanmaktayız.
Görev alan tecrübeli Hakemlerimizin yanında genç Hakemlerimizin kendilerine verilen fırsatları en iyi şekilde değerlendireceklerine inancımızı her zaman korumaktayız.
Kendilerine umut bağlanan genç Hakemlerimizin kendilerinden sonra gelecekleri de düşünerek bu şanslarını iyi kullanacaklarını biliyor ve onlara güveniyoruz.
Futbolun tüm paydaşlarının da bu olumlu düşünceler içerisinde olması dileğimizle biraz sabır ve hoşgörü diyerek her kategorideki futbol müsabakalarında görev alan Hakemlerimize ve tüm paydaşlarımıza başarılar dileriz.
Futbol kamuoyuna duyurulur.

TFFHGD GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU