ÜYELERİMİZİN BİLGİLERİNE SUNARIZ

 

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği eski Genel Merkez müdürü Kemalettin BAYYAR ve personeli Sezai GÜREL’in 2014 yılında istifa ederek ayrıldıklarında yasal tazminatları Genel Merkezimiz tarafından kendilerine ödenmesine rağmen Derneğimizi mahkemeye vererek, fazladan mahkeme kararı ile aldıkları haksız tazminatlar ile ilgili olarak,

TFFHGD Genel Başkanımız Dr. Abdurrahman ARICI ve Yönetim Kurulumuzun girişimleri ile başlatılan mahkeme sürecinde, Dernek Avukatlarımız Av. İbrahim Çağlar UYARCAN, Av. Hüseyin KARAAHMETOĞLU, Av. Emrah BAYRAKÇI ve Av. Alp Osman KARAOSMANOĞLU’nun hiç bir karşılık beklemeden üyelerimize hizmet amaçlı gösterdikleri üstün çabaları sayesinde, Sezai GÜREL’den 96.029,19 TL tutarındaki miktar geri alınmış olup mahkeme tarafından Genel Merkezimize iade edilmiştir. Kemalettin BAYYAR’a ilişkin mahkeme sürecinin de kısa sürede sonlanacağını üyelerimizin bilgilerine sunarız.

Bağlı bulunduğumuz Derneğimiz, ülkemizde bulunan tüm siyasi partilerden sonra tabana yayılmış en güçlü sivil toplum kuruluşların başında gelmektedir. Futbolumuzun mihenk taşı olan Hakem Camiası, dinamiğini ve enerjisini TFFHGD’den almaktadır. Tüm Hakem ve Gözlemcilerimiz bu çatı altında yetişmekte ve ilerlemektedirler.

Haksız olarak bu camiadan alınanların er yada geç de olsa Adalet için mülkün temelini oluşturan düzen, refah ve huzurun vuku bulmasında camiamıza büyük emek ve hizmetler veren başta Genel Başkanım Dr. Abdurrahman ARICI hocama, Yönetim Kuruluna ve çalışan personellerine Adana Hakem Camiası adına ayrı ayrı Teşekkür ediyor; şükranlarımı sunuyorum.

Tülay TAPCI

TFFHGD ADANA ŞUBE BAŞKANI