YARDIMLAŞMADA BİZ DE VARIZ…

TFFHGD Adana Şube Yönetimi olarak, ülkemizin bir çok noktasında çıkan orman yangınları can ve mal kayıplarına neden olduğunu ve yangınlar nedeniyle oluşan tehditler maalesef ilimiz ilçelerine de sirayet ederek ciddi hasar ve tahribatlar yarattığını, yerleşim yerlerine kadar ulaşan bu yangınlarda zarar gören vatandaşlarımızın zaruri ihtiyaçlarını karşılamak adına 01 Ağustos tarihinde yaptığımız bildirimlere ilk destek ve katkı veren İl Hakem Kurul Başkanımız Sayın Burak Cem TAHİROĞLU’nun duyarlılığındaki Hakem ve Gözlemci hocalarımız evlerinde kullanmadıkları temiz ve kullanılır çocuk veya yetişkin elbise, battaniye, nevresim, ayakkabı, terlik, halı, temizlik malzemeleri vb. katkılar ile tüm insani ihtiyaçları karşılamak adına bir sivil toplum kuruluşu olan derneğimiz, 08 Ağustos tarihine kadar topladığı tüm yardımları bu hususta mağdur olmuş tüm ihtiyaç sahiplerine köy köy gezerek teslim etmiştir.

Covid 19 virüsü, pandemi, sel felaketlerinin üstüne çıkan bu afet yangınlar ile birlikte yaşanan olumsuzluklara karşı insanlık görevini yerine getiren ve destek veren başta TFFHGD Adana Şube Yönetim Kurulumun, katkı ve girişimleri ile bu hususta mağdur olmuş ailelere gücümüz oranında gereken yardım yapılmıştır.

Kozan, İmamoğlu ve Aladağ ilçelerinde çıkan yangın nedeni ile evi yanan, malı yanan, hayvanları yanan kısacası canı yanan vatandaşlarımız ile yaptığımız sohbetlerde “Milletimize ve Devletimize şükürler olsun bizi yalnız bırakmadılar. Koşa koşa bir çok vatandaşımız yanımıza geldi; hepsinden ve sizlerden de Allah razı olsun. Düşünmeniz, yanımıza gelmeniz ve geçmiş olsun demeniz bile yeterli, tüm insani yardımlarda bulunanlardan Allah razı olsun” diyen, canı yanmış insanlarımızın bir nebze dahi olsa yanlarında olmak, çocuklarını sevindirmek ve sohbet etmek, yanlarında olduğumuzu hissettirmek, acılarını bir nebze de olsa unutturabilmek adına vatandaşlık görevimizi yapmamıza vesile olan hakem camiamıza ve katkı veren diğer tüm güzel insanlara teşekkür ediyorum.

“İyi ki varsınız”

Tülay TAPCI

TFFHGD ADANA ŞUBE BAŞKANI